Види і типи в’язального дроту
Матеріал, використовуваний для арматури виготовляється в кілька етапів, це вальцювання з вирівнюванням і оцинковкою, і відпал. Якісний і міцний в’язальний дріт випускається відповідно до якісних і номенклатурних показників, та інших відомих параметрів:
- точність виготовлення дозволяє розділити матеріал на звичайний і з підвищеною точністю;
- застосування термічної обробки ділить готову продукцію по класу обробленої і необробленої;
- характеристики поверхневого шару поділяють в’язальний дріт на оцинкований і матеріал без покриття.
Показники опору розривному впливу дають можливість розділити продукцію на дріт першого і другого класу. Всі види з’єднувального матеріалу поділяються на типи, що дозволяє швидко і просто зробити вибір, в залежності від цільового призначення і характеристик:
світла, обробка термічним способом проводиться в захищеній атмосфері;
чорний, дріт покривається окалиною вже після термічної обробки сировини;
оксидована, при проведенні термообробки проходить процес окислення.
Такі типи в’язального дроту характерні для матеріалу з низьковуглецевої сталі, що пройшла етап термічної обробки. Сталева продукція підбирається виходячи з таких параметрів як діаметр і товщина, наявність захисного покриття і тип поверхні, вид обробки і точність виготовлення.
Особливості та сфери застосування в’язального дроту
Будівельна промисловість залишається найважливішим напрямком економіки, де активно затребувана така продукція як в’язальний дріт. Міцний і досить гнучкий матеріал підходить для різних процесів, як ефективна заміна технології зварювання при з’єднанні деталей конструкції або арматури.
У капітальному, комерційному та цивільному будівництві дріт найчастіше використовують при складанні каркасних конструкцій. Матеріал застосовується в ході формування каркасів, з метою армування залізобетонних елементів, виконання з’єднання арматури і окремих прутів в зоні їх перехлесту.
В’язальний дріт, в залежності від типу і виду підходить для в’язки арматури, застосовуваної в стрічковому фундаменті, перекриттях і при стяжці підлоги. Використання дроту для з’єднання арматури і прутків дозволяє створювати споруди різних форм, від простих до складних, по стандартизованим або оригінальним проектам.